Presbitérium

Péter apostol ezt írja: Úgy szolgáljatok egymásnak, azzal a kegyelmi ajándékkal, amelyet egyenként kaptatok, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai. Ha valaki szól, úgy szólja, mint Isten igéjét, ha valaki szolgál, azzal az erővel szolgáljon, amelyet Isten ad, hogy Isten dicsőíttessék mindenben a Jézus Krisztus által, akié a dicsőség és a hatalom örökkön örökké.”

Ki a presbiter? Ma az evangélikus presbitériumokat a gyülekezet tagjai hat évre maguk közül választják, olyan gyülekezeti tagok kerülnek be a testületbe, akik életvitelükkel, egyházhoz való kapcsolatukkal például állíthatók. Fontos szempont ma már az is, hogy munkájuk során szerzett szakértelmüket is hasznosítani tudják. Ugyancsak lényeges, hogy ezek a testületek viszonylag kis létszámúak, így rugalmasan képesek dönteni. A presbitérium dönt a kisebb horderejű ügyekben, kisebb beruházások tárgyában, állít jelölteket egyházi választások során, dönt az egyházközség költségvetéséről és zárszámadásáról. Több gyülekezetben a presbitériumok kisebb feladatok megszervezésére, határozatok végrehajtására bizottságokat is alapítanak, amelyek a presbitereknek számolnak be munkájukról.

Mire tesz esküt egy presbiter?  Én, N. N., / esküszöm az élő Istenre, / aki Atya, Fiú, Szentlélek / egy igaz Isten, / hogy presbiteri tisztségemben / egyházunk törvényes rendjét / elfogadom és megtartom; / gyülekezetünk belső békéjét / őrzöm és építem; / ebben egyházi elöljáróimat / készségesen támogatom; / magam is példásan élek, / és tisztségemmel járó feladataimat / legjobb tudásom szerint / hűségesen végzem el. / Isten engem úgy segéljen. / Ámen.

Gyülekezeteink presbiterei:

MAJOR GYULA  felügyelő

SZABÓ LÁSZLÓ  gondnok

OSZA BÉLÁNÉ  pénztáros

TOMOZI ZSUZSANNA  jegyzőkönyv-vezető

VOZNEKNÉ MÁZI BEÁTA  számvevőszék bizottság tagja

VUTKA JÓZSEFNÉ  megyei küldött póttag, számvevőszék tagja

BUJTOR GÁBOR  presbiter

KOZMA ISTVÁN  presbiter

SZABÓ MOLNÁR SÁNDOR  presbiter, tiszteletbeli felügyelő

MAURER ZSUZSANNA presbiter

ÁCS ATTILÁNÉ  számvevőszék elnöke (nem presbiter)

KOVÁCS JÁNOSNÉ  könyvelő (nem presbiter)

Isten áldása kísérje hivatásukat gyülekezeteink javára!