Adakozás

“Van, aki bőven osztogat, mégis gyarapszik, más meg szűken méri járandóságát, mégis ínségbe jut.” (Péld 11,24)

Kedves Testvérek!
Az adakozás nem pénzgyűjtés, nem világi elem, nem az istentisztelet járulékos része.  Az adakozásban az valósul meg, amit Isten az ember életétől és istentiszteletétől vár: az Úr dicsőségének szolgálata.  De mi erre az indítékunk? Miért kellene Istennek bármit is adnunk? Azért, mert először ő adott nekünk.  Isten mindenféle racionális mérlegelés nélkül kész volt a legdrágábbat adni értünk: egyszülött Fiát, Jézus Krisztust.

“Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta,  hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen” (Jn 3:16).

Minden pénzbeli és nem anyagi jellegű támogatásért hálásak vagyunk, kétkezi munkáért, időért, imádságért, mellyel gyülekezetünket segítik! Örömmel és büszkeséggel tölt el mindannyiunkat, hogy a Bakonyszentlászlói Evangélikus Egyházközséghez tartozunk, hogy Istenünk gondviselésével ezidáig fennmaradtunk és épültünk. Sokakban él az a hamis illúzió, hogy a gyülekezeteket az állam tartja fenn. Gyülekezetünk semmilyen állami támogatásban nem részesül, templomunk és közösségünk a gyülekezeti tagok áldozatos adományaiból, egyházfenntartói járulékából és a perselypénz által nyújtott bevételekből tud működni, fejlődni és szépülni. Az egyházfenntartói járulék rendszeres fizetésével hozzájárulunk lelkészünk fizetéséhez, a gyülekezeti munkához szükséges anyagi feltételek beszerzéséhez, a templom fűtéséhez, díszítéséhez, gyülekezeti termünk működéséhez, hogy a hétvégi és hétközi alkalmakra is meleg, barátságos környezetbe érkezhetünk. Ezen felül a segítségével gyülekezeti kirándulásokat, gyerektáborokat szervezhetünk, ifjúsági találkozókon vehetünk részt, otthonosabbá tehetjük gyülekezeti életterünket és megtölthetjük megújuló tartalommal. Érdemes tisztázni, hogy
egy gyülekezeteknek négy bevételi forrása van: az egyházfenntartói járulék (köznyelvben egyházadó), a perselypénz, az adomány (pl. keresztelés, esketés, ifjúsági munka stb.) és a céladomány (amikor a gyülekezet egy előre meghatározott célra hirdet gyűjtést).

Egyházunk modernizálódásának köszönhetően gyülekezetünk részére már digitális formában is van lehetőségünk támogatást küldeni.

Kattintson a képre!

Egy egyházközséget fenntartani, működtetni és fejleszteni csak úgy lehet, ha az egyháztagok felelősnek érzik magukat a saját gyülekezetükért, és adakoznak. Ha ez elmarad, akkor az evangélikus közösség is elsorvad a településen. Minden testvérünk, akinek fontos közösségünk az egyházfenntartói járulék befizetésével egyházfenntartónkká válik, ez a gyülekezethez tartozás kifejezése. Biztatjuk a fiatalokat, hogy amikor önálló keresőkké lesznek, kapcsolódjanak be az anyagilag fenntartó egyháztagok közösségébe! A Bakonyszentlászlói Evangélikus Egyházközség presbitériuma az egyházfenntartói járulék összegét évi 5000 Ft-ban állapította meg, mely havi szinten 417 forintot jelent. Gyülekezetünk olyan, mint egy nagy család. Havi rendszeres kiadásai vannak, melyeket pontosan tervezni és ütemezni tud. Nálunk is vannak számlák, kifizetések, javítások, esetleg új beszerzések, stb. Az lenne a testvéri kérésünk, hogy ebben legyenek segítségünkre a Kedves Testvérek, hogy rendszeres adományaikból a gyülekezeti élet tervezhető legyen. Mindezt meg lehet tenni a gyülekezet pénztárosánál, Osza Béláné, Erzsikénél. Az elmúlt évek szomorú zárszámadási tapasztalata, hogy még mindig nagyon sokan elfeledkeznek a járulék megfizetéséről. Nagyobb figyelmet és gyülekezetünk iránti áldozatkészséget kérünk! Köszönünk minden egyéb adományt. Alkalmainkra mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvtelenül vagy
kényszerűségből, mert a jókedvű adakozót szereti az Isten (2Kor 9,7)

Isten áldása legyen e levél olvasóján és minden hűséges evangélikus testvérünkön!
Erős vár a mi Istenünk!

Kovács Jánosné Viola