Kiknek lehet felajánlani az 1+1%-ot?

Idén is lehetőség van arra, hogy rendelkezzünk az összevont adóalap után befizetett személyi jövedelemadó 1+1%-áról. Egy technikai számmal rendelkező vallási közösséget és egy regisztrált civil szervezetet támogathatunk vele.

Miért fontos a Magyarországi Evangélikus Egyház számára felajánlani az egyházi 1%-ot?

A Magyarországi Evangélikus Egyház működéséhez szükséges források egy jelentős részét az egyházi 1%-ok felajánlása teszi ki. Többek között ebből finanszírozzák az országos szervezet teljes működtetését, számos beruházást és felújítást, különböző képzéseket, 1%-os forrásokból támogatják a lelkészi életpályamodellt és a hitoktatási feladatokat, valamint számos országos, egyházkerületi és egyházmegyei rendezvényt is. Az evangélikus egyháznak adott felajánlással ezeket a munkákat támogathatja Ön is!

Miért fontos az evangélikus alapítványok számára felajánlani a civil 1%-ot?

• Számos evangélikus egyházközségnek, óvodának, iskolának és diakóniai, szeretetszolgálati intézménynek saját alapítványa van, amely alkalmas a civil szervezeteknek felajánlható 1% fogadására. Egyebek mellett kulturális és közösségi programok szervezését, hittantáborokat, az épületek karbantartását, ünnepekkor a gyermekek és ellátottak megajándékozását, időskorúak gondozását, családlátogatásokat, tehetséggondozást finanszíroznak az 1% segítségével. Az evangélikus hátterű alapítványoknak történő felajánlással Ön helyi célok megvalósulását támogathatja.